Finále futbalovej konferencie hlavnej ligy Majstrovstvá západnej konferencie - Houston Dynamo proti Los Angeles Galaxy

LA Galaxy a Real Salt Lake postupujú do finále.

Vo veľmi zábavnom víkende futbalu Major League sa o finalistoch tohtoročnej sezóny MLS rozhodol, že finále konferencie sa odohrali s maximálnou drámou. Tieto dve hry mali všetko, takmer vynechané ciele, nepovolené ciele, sporné rozhodnutia, pokuty a v domácom depu LA dokonca výpadok energie!

Obidva zápasy šli do predĺženia, pretože 90 minút útočiacich a protiútokov nestačilo na prekonanie mŕtveho bodu v oboch zápasoch. Na sobotnej východnej konferencii nestačilo ani viac času a trestné kopy boli jediné, čo tieto dva tímy mohlo oddeliť.

Piatok 13. novembra 2009
Majstrovstvá západnej konferencie
(Home Depot Center - LA)
LA Galaxy 2 - Houston Dynamo 0 (po predĺžení) FT 0-0
Strelci: Gregg Berhalter 103; Landon Donovan (pero) 109

Po 90 minútach hry dal Greg Berhalter v 19. minúte domácu šancu. David Beckham voľný kop, ktorý spôsobuje problémy s obranou hostí, sa im nepodarilo vyčistiť ich vedenie a Berhalter sa chytil, aby posunul galaxiu dopredu.

Potom rekordný 17. gól MLS pre Landona Donovana z trestného miesta 2 minúty od posledného píšťalky dal zápas za Dynamo a videl Galaxy až do finále MLS Cupu.

Sobota 14. novembra 2009
Majstrovstvá východnej konferencie
(Toyota Field - Chicago)
Real Salt Lake 0 - Chicago Fire 0 (po predĺžení) FT 0-0
(5-4 o pokutách)

Real Salt Lake porazil Chicago Fire 5-4 za pokuty po tom, čo sa tímy nemohli oddeliť v pravidelnej a bezčasovej predĺžení. Brankár Salt Lake Nick Rimando bol hrdinom dňa, vďaka čomu sa mu podarilo udržať tri góly, zatiaľ čo náhradník Ned Grabavoy prešiel Realom a zapečatil sklamanie pre fanúšikov Chicaga, ktorí sledovali neúspech svojho tímu v záverečnej sezóne konferencie.

Real Salt Lake sa stretne s LA Galaxy vo finále MLS Cupu 22. novembra v Seattli na štadióne Qwest Field.