EURO 2008 - a potom boli štyri
Cesta do Viedne.

Potom boli štyri: Nemecko, Rusko, Španielsko a Turecko budú súťažiť v semifinále Euro 2008 2008 od stredy, keď sa súťaž prihlási do posledného týždňa.

Dramatické kolo štvrťročných finálov prinieslo niekoľko rozrušení, keď boli majstri sveta v Taliansku vyradení z trestu a vysoko favorizovaný holandský tím sa dostal späť do rúk oživujúcich Rusov.

Počas prvých troch dní boli vyradení traja zo štyroch víťazov skupín.

Víťaz štvrtej skupiny, Španielsko, musel prekonať svojich démonov a bol v ten deň vylúčený z troch hlavných majstrovstiev - 22. júna.

Nedeľa 22. júna 2008
Španielsko 0 - Taliansko 0 (Španielsko vyhrá 4: 2 za pokuty)

Ako často sa stáva, že dva obri čelia proti sebe, išlo o taktickú bitku vôle a oba tímy sa snažili pobaviť. 90 minút zúrivosti oboch tímov nedokázalo vyrobiť gól a ešte v predĺžení neprišiel.

Po pokutách to bola bitka brankárov. Casillas bol španielskym hrdinom v noci, keď sa konečne oddýchli duchovia minulosti.

Na rozdiel od svetového pohára v rokoch 1986 a 2002 a 96 EUR - tentokrát sa Španielsko neudialo a bude s dôverou v nálade do semifinále.

Sobota 21. júna 2008
Holandsko 1 - Rusko 3 (po predĺžení)

Holandsko svoju skupinu zvíťazilo v určitom štýle, ľudia začali opäť hovoriť o „celkovom futbale“, ale možno vrcholili príliš skoro a práve keď si Rusi začali hľadať svoju vlastnú formu. Holandsko sa stalo tretím víťazom skupiny, ktorý vystúpil, keď sa prehliadka Andrei Arshavin dostala do centra pozornosti.

Roman Pavlyuchenko postavil Rusko na začiatku druhej polovice s vynikajúcou salvou, ale Ruud van Nistelrooy v čele zápasu vyrovnal štyri minúty zvyšného času.

Arshavin, ktorý od prvého zranenia odohral svoj prvý turnaj, prevzal kontrolu nad Rusmi a získal väčšinu ruskej tvorivosti v celom svete, aby odôvodnil celosvetový záujem o herca v Petrohrade. S skóre stále v úrovni a mierením k pokutám odomkol dvere, poskytol pomoc s vynikajúcou strelou do lopty pre Dmitri Torbinski v 112. minúte, potom dal gól svoj tím na 0 - 0, keď rozdelil obranu a vystrelil ju na bránu. 3-1.

Manažér Guus Hiddink potom povedal: „Nechcem používať veľké slová, ale je to takmer zázrak,“

„Som na týchto chlapcov taká hrdá. Fyzicky, technicky a takticky sme prekonali Holanďanov a je to pre nás obrovský úspech.“ Je úžasné vidieť, ako rýchlo reagujú na technický koncept. “

Piatok 20. júna 2008
Chorvátsko 1 Turecko 1 (Turecko vyhrá 3: 1 za pokuty)

Turecko sa opäť ukázalo ako králi návratu a obsadilo svoje miesto v posledných štyroch, napriek obrovským problémom so zraneniami. Chorvátsko malo pocit, že sú vo finále semifinále, keď ich Ivan Klasnic v čele pred koncom zápasu vyzeral ako koniec predĺženia, ale Semih Senturk mal iné nápady, keď si vybrala vyrovnávač s posledným kopom hry, aby ho posunula vystreliť trest. Turecko vyhralo rozhodujúce pokuty 3-1.

Teraz idú do semifinále s iba 13 vhodnými hráčmi v poli a hlavne bez ich kľúčového útočníka Nihata Kahveciho, ktorému bude chýbať zvyšok turnaja so zranením stehna. To znásobuje problémy odolných Turkov, ktorí pri zranení budú chýbať aj Servet Cetin, Tumer Metin a Emre Belozoglu.

Turecko nebude mať ani Emre Asik, Tuncay Sanli a Arda Turan, ktorí boli všetci na jeden zápas pozastavení z dôvodu hromadenia rezervácií. Možno sa budú zaoberať možnosťou privolať núdzových hráčov, čo môže UEFA za mimoriadnych okolností musieť udeliť osobitnú výnimku.

Luka Modric sa pripojí k strane Premier League Tottenham Hotspur, keď sa 1. júla po podpísaní dohody o cene 20 miliónov GBP otvorí okno pre prevod. Na jeho dojmy z tohto turnaja si kúpili skutočnú hviezdu vo výrobe a jedného z vynikajúcich hráčov tohto turnaja. Chorvátsko sa ako tím samo hrdelo, ale nestačilo to a zranenie bolo zrejmé pri poslednom hvizde.

Štvrtok 19. júna 2008
Portugalsko 2 - Nemecko 3

Sen je opäť pre Portugalsko. Zábavná dráma pre neutrálnych, Nemecko ohromilo a Portugalsko sklamalo. Cristiano Ronaldo mal opäť zlý zápas o svoj domovský národ a zvesť, že chce odísť z Manchesteru United do Realu Madrid, sa teraz plne sústredí.

Portugalská futbalová asociácia poukázala na vinu na Chelsea za to, že oznámila vymenovanie Scolari skôr, ako sa turnaj skončil, ale budú sa musieť pozrieť bližšie na seba.

Tím skvelých jednotlivcov nevystupoval dobre ako tím proti rozhodnému a rozhodnému Nemecku. Brankári Schweinsteiger a Klose strelili gól tímu Nemecko za 2: 0, keď ho Nuno Gomes v 41. minúte stiahol. Ballack z neho urobil 3-1 a cieľ Postiga 3 minúty od času bol príliš malý, príliš neskoro od merkuriálnej portugalčiny.

Semifinále sa začínajú v stredu, finále a predstavenie trofeje Henri Delaunay je v nedeľu.