Akcia GP Malajzie
Súťaž v Malajzii sa začala známym triom vyzývateľov. Vettel, Hamilton a Webber zopakovali svoje východiskové pozície z Austrálie a aký to bol začiatok. Vettel sa dostal na 1. miesto, keď sa náskok Hamilton dostal do vedenia, keď náhle obaja Renault Lotus prešli okolo davu a Heidfeld urobil úžasný krok zo 6. na 2. miesto. Zatiaľ čo obaja Renaulti vyšli z línie fantastickou formou, spoluhráč tímu Red Bull Mark Webber skĺzol z tretej na deviatu za Schumachera.

Aj keď Red Bull počas kvalifikácie debutoval svojím systémom KERS, systém regenerácie energie počas závodu nefungoval správne. Tímové príkazy spoločnosti Vettel nemali KERS vôbec používať, keď Webberov systém zlyhal pred začiatkom závodu. Komplikácia Vettel nespomalila, o čom svedčí jeho 6,3-sekundový náskok do kola 9.

Zastávky v boxoch sa začali v 10. kole a zdalo sa, že sa nikdy nezastavia. Vettel zostal na mäkkých pneumatikách, rovnako ako Hamilton, ďalších pätnásť kôl. Bola to stratégia, ktorá fungovala dobre, pretože dážď, ktorý bol predpovedaný, mal iba škvrnitý vzhľad. Hamilton musel prejsť na prvočísla v 25. kole potom, čo počas kvalifikácie zjavne zbadal sadu softs. Nikdy nebol schopný predviesť veľkú výzvu na prvočísel. Vettel sa opäť postavil na zem a zostal so softs, ktoré vykonávali sekundu na sekundu a pol rýchlejšie ako prvočísla. Button prešiel na prvočíselníka v 39. kole. Alonso a Vettel opäť obsadili kolo 42 a Webber po štvrtýkrát v kolese 44. Hamilton požiadal o konečné zastavenie boxu v kolese 52, čo ho znížilo zo štvrtého na siedme miesto.

Kontakt medzi Alonsom a Hamiltonom poškodil predné krídlo Alonsa, čo si vyžadovalo, aby sa znova postavil na nový nos. Správcovia neskôr potrestali obidvoch vodičov za 20 sekúnd za incident a tlačili Hamiltona zo siedmeho miesta na ôsmu. Športoví komisári majú v tejto sezóne nové právomoci a po dvoch výsledkoch pretekov kvôli
Po potrestaní sa musia úradníci znovu pozrieť, ako sa tieto právomoci vykonávajú.

Massa a Webber bojovali o piate miesto v 50 kolách, pričom Webber vyhral súboj v krásnom prieniku von cez zákruty jedna a dve. Heidfeld použil KERS na to, aby predbehol Hamiltona tretie miesto v 51. kole. DRS bola tento víkend zamestnaná častejšie ako Melbourne, ako sa očakávalo, a so slušnými výsledkami. FIA sa rozhodla povoliť iba jednu prechodovú zónu DRS, od 15. do 1. zákruty. Spolu s Heidfeldom využili Webber aj Vettel k svojim výhodám pohyblivý krídlový systém.

Zďaleka najdramatickejší okamih závodu nastal, keď Petrov odletel na 8. miesto so zvyšnými dvoma kolami. Odišiel z trate a narazil na vysoké miesto v tráve, vystrelil ho do vzduchu. Pristátie bolo také ťažké, že sa stĺpik riadenia uvoľnil. Petrov neskôr poznamenal, že gumové guličky na trati mohli prispieť k havárii tým, že spôsobili nedotáčavosť. Guľôčky boli zreteľne viditeľné na každom kroku, hromadili sa počas pretekov, čo svedčili o vplyve tepla na gumu Pirelli.

Preteky boli vzrušujúce sledovať drámu spredu dozadu, ale s takmer konštantnými zastávkami v boxoch, celkovo 63, sledovanie pozícií sa ukázalo ako náročné a niekedy celkom mätúce. Zmeny pravidiel priniesli túto sezónu nové vzrušenie do Formuly 1 a myslím si, že šport pre ňu bude lepší. Po sledovaní závodu v Sepangu však teraz viem, aby som poznámkový blok držal v blízkosti, aby som si zapísal, kto je, na ktorej pozícii a prečo.

Video Návody: 2019 KAWASAKI Z900 SportBike 948cc 4-cylinder | KAWASAKI Z900 NEW MODEL 2019 (Smieť 2024).