Atletico Madrid vyhráva úvodnú trofej Európskej ligy - prelomí Fulhamove srdcia

Antonio Lopez Atletico Madrid 2009/10

Atletico Madrid 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Atletico Madrid vyhral inauguračnú Európsku ligu vo štvrtok v noci s triednym displejom, ale odvážnym odporom od Fulhama. Keďže tímy boli zablokované na plný úväzok, hra vyzerala byť na kurze, pretože pokuty nemohli odlúčiť ani 25 minút času. Potom Diego Forlan druhýkrát v zápase udrel, aby vyhral zápas pre Atletico a zlomil Fulhamove srdce.

Pre stranu južného Londýna to vždy bola rozprávka. Nikto ich realisticky neočakával, že sa dostanú tak ďaleko, nikdy nevzdvihne európsku trofej prvýkrát v histórii. A po záverečnom hvizde skončila rozprávka Atletico Madrid, ktorý bol vyrytý ako krstné meno na Europa League Trophy.

Diego Forlan mal v 32. minúte možnosť vstúpiť do gólu na španielsku stranu. Prvý Paul Konchesky sa vzdal lopty a Antonio Reyes začal s pohybom, ktorý Fulham nedokázal zakončiť, keď brankár Forlan nedovolil penaltu zakončiť. Fulham už dlho neklamal a o pár minút neskôr Zamora prerazil zadný kryt Atletica. Atletico neodstránil nebezpečenstvo a Zoltan Gera strelil strelec z blízkeho dosahu pre Simona Daviesa, ktorý sa vyrovnal vyrovnávacej sieti Atletica.

V polčase zostali skóre 1 - 1 a ďalších 45 minút útoku zo strany Atletica ich videl ako dominantného držiteľa a vyžarovania zo svojej triedy, napriek tomu sa nikdy nedarilo urobiť všetky dôležité prelomy. Fulham bránil protiútoky statočne, ale zriedka na jeho protiútok. V priebehu hry sa začalo prejavovať únavou.

Takže viac času to malo byť a nasledovalo to isté schéma pre prvú polovicu a 10 minút po druhej. O 5 minút dlhšie by išlo o penaltu, ale potom Agüero loptu po ľavej strane zachytil. Malátny malý ťah a nite loptu prešli k Forlánovi, ktorý sa ocitol neoznačený a vo vesmíre v strede pokutového územia. Drzý pohyb, mierne vychýlenie, Schwarzer bol porazený a hra bola vyhratá pre Atletico. Sen o Fulhame a veľkolepom manažérovi Royovi Hodgsonovi.

Atletico zdvihol trofej, a bolo všetko zaslúžené, keď bolo všetko povedané a urobené. Lebo niet pochýb, že boli lepším tímom.