Novoročné tematické matematické problémy
Vyzváňajte sa v roku 2012 s týmito zábavnými matematickými problémami, ktoré si bude váš domáci učiteľ robiť rád. Sú určené pre deti v triedach tri až päť, ale môžu byť upravené pre širokú škálu stupňov nahradením sčítania násobením atď.

1. Rodina Waltonovcov kúpila krabicu párty klobúkov, ktorá sa nosí na Silvestrovskú párty. Krabica obsahovala 150 klobúkov všetkých štýlov. Walton pozval 67 priateľov do svojej veľkej basy a povedal každej osobe, že si môže priviesť jedného hosťa. Existuje dostatok klobúkov pre všetkých potenciálnych hostí? Zostanú nejaké zvyšky? Ak áno, koľko?

2. Kolo 2011 s presnosťou na desať, sto a tisíc.

3. Jane sa babička narodila v roku 1932. Koľko bude mať v januári 2011?

4. Na Silvestra sa v meste Winter Springs uskutoční veľkolepá ohňostrojová show. Prehliadka je naplánovaná tak, aby trvala 1 hodinu a 12 minút. Ak sa predstavenie začne o 19:45, o koľko hodín to skončí?

5. Rodina Blakelyovcov sa tento rok chystá zúčastniť ohňostrojovej show v Winter Springs. Ak opustia svoj dom o siedmej hodine a štadión je 47 kilometrov od svojho domu, dorazí včas? Odhadujúc, že ​​dokážu prejsť míľu asi za minútu, kedy by mali nechať doraziť včas?

6. V roku 2011 Cheryl veľmi usilovne pracovala vo svojich matematických štúdiách. Jej výsledky však boli nasledujúce:
67
78
45
87
59

Aký je priemer Cheryl za semester Jeseň 2010? Aké priemerné skóre získala? Aký je jej rozsah skóre?

7. Kevin a jeho matka upiekli na Silvestra oslavu. Kevin zjedol jednu tretinu koláča, jeho matka tiež zjedla tretinu koláča. Aký zlomok koláča jedli? Aká časť koláča zostala?

8. Rohy strany stoja 46 centov za rohový obchod. Leslie a jej matka musia kúpiť 12 rohov, ale majú iba 2,23 dolárov. Majú dosť peňazí? Ak nie, koľko peňazí budú potrebovať na nákup dvanástich rohov?