EURO 2008 - semifinále do finále.
Finále EURO 2008 sa dnes večer uskutoční vo Viedni a Nemecko a Španielsko sa zúčastňujú 13. Majstrovstiev Európy UEFA.

Nemecko bude hľadať štvrtú trofej európskych majstrov, z ktorej po siedmom vystúpení vo finále, zatiaľ čo Španielsko dúfa, že ich druhé víťazstvo v súťaži bolo pred dvoma finále, ktoré stratilo posledné v roku 1984.

Po tom, čo Španielsko v priebehu rokov získalo značku sériových nedopracovateľov, dosiahlo prvé hlavné finále za 24 rokov. Nepochybne ich posilní dôvera v zlomenie niektorých jinxov na ceste k dosiahnutiu konečného finále a fanúšikovia budú nadšení niektorým fantastickým futbalom, ktorý tam hrali, aby sa tam dostali.

Nemecko začalo turnaj ako obľúbené, ale v deň finále sú obľúbené Španielsko. Možno by sa to tentokrát mohlo hodiť aj Nemecku, ktorý si nepochybne bude myslieť, že hranie nie tak dobre v semifinále, ale stále víťazstvo, je dobrým znamením skutočných majstrov. Aby som bol spravodlivý, často je to tak, a celkovo bolo Nemecko počas celého turnaja dôsledné a ukázalo sa viac, ako dokázalo.

Neskorý kondičný test pre Michaela Ballacka určí, či bude hrať nemecký kapitán, keď pri tréningu zdvihol teľacie napätie. Španielsku bude chýbať ich vplyvný strelec David Villa, ktorý sa nezúčastní kvôli zraneniu stehien, ktoré zdvihol proti Rusku.

------------------------------------------------------------------------------
Semifinále
Nemecko 3 - Turecko 2
Streda, 25. júna 2008

V prvom semifinále víťaz Phillip Lahm na poslednú chvíľu dal Nemecku výhru nad Tureckom o 3 góly na 2 a vo finále si umiestnil miesto.

Ugur Boral skóroval za Turecko skôr, ako Bastian Schweinsteiger vyrovnal Nemecko.

V 79. minúte Miroslav Klose skončil pre Nemecko 2-1, ale Turecko opäť vyrovnal gól Semih. Zdalo sa, že kráľi comebacku to dokázali znova a mohli by vyhrať, ale tentoraz to bolo Nemecko. Rovnako ako to vyzeralo ako nejaký extra čas, gól Philipa Lahma poslal Nemecko do finále.

Bol to tvrdý výsledok pre Turecko, ktoré bolo pre väčšinu hry lepším tímom. Tentoraz mali dobrý turnaj a najmä vzhľadom na zranenia, ktoré mali, boli veľmi hrdí.

Nemecko hralo lepšie v predchádzajúcich hrách a ak si chce odniesť trofej domov, bude musieť svoju hru vo finále zvýšiť.

Semifinále
Španielsko 3 - Rusko 0
Štvrtok, 26. júna 2008

Ciele Xaviho, Daniela Güiza a Davida Silvu preložili Španielsko a samozrejme na svoju prvú veľkú trofej od roku 1964. Španielsko hrávalo s nejakým nárazom, ale Rusom sa nakoniec zdalo, že mu došla energia, čo pre nich bolo veľkolepým turnajom. Tentokrát to bol len jeden krok a tento turnaj sa inšpiroval Španielskom.

Strata najvyššieho strelca gólu Davida Villa za finále je znepokojením, Španielsko však vystrelí na všetky valce vo všetkých oblastiach. Či už Fernando Torres je partnerom Daniel Guiza alebo Cesc Fabregas začína v formácii 4-5-1, majú dobré možnosti.
----------------------------------------------------------------------------
David Villa je stále vedúcim kandidátom na zlatú topánku (najlepší strelec) so štyrmi súťažnými gólmi, ale nemecký Lukas Podolski je na 3, a pravdepodobne bude štartovať do Nemecka spolu s Klose.

Fanúšikovia a štátni príslušníci oboch veľkých krajín budú dúfať, že ich tím vyhrá samozrejme, a tí, ktorí si len užívajú sledovanie dobrého futbalu, určite súhlasia s tým, že tieto dva tímy si zaslúžia byť vo finále a dnes večer dúfajú v nejakú vzrušujúcu zábavu.

Bol to skvelý turnaj a všetci dúfame, že sa splní fantastické finále. Prines to.