Víťazi ceny kritikov za rok 2012
Boli vyhlásení víťazi Ceny kritikov. Pozerali ste ocenenie? Ak nie, tu je prehľad toho, kto vyhral a kto nie. Vezmú títo víťazi domov Oscara? Ty si sudca.


VÝHERCOVIA VÝBEROVÝCH CENOV POHYBU 17. ROČNEJ KRITIKY

NAJLEPŠÍ OBRÁZOK

"The Artist" = víťaz

"Potomkovia"

"Drive"

„Mimoriadne hlasné a neuveriteľne blízko“

"Pomoc"

"Hugo"

"Polnoci v Paríži"

"Moneyball"

"Strom života"

"Bojový kôň"



NAJLEPŠÍ AKTOR

George Clooney - "Potomkovia" = víťaz

Leonardo DiCaprio - „J. Edgar“

Jean Dujardin - umelec

Michael Fassbender - „Hanba“

Ryan Gosling - „Cesta“

Brad Pitt - "Moneyball"



NAJLEPŠIA AKCIA

Viola Davis - "The Help" = víťaz

Elizabeth Olsen - „Martha Marcy May Marlene“

Meryl Streep - „Železná dáma“

Tilda Swintonová - „Musíme hovoriť o Kevinovi“

Charlize Theron - „Mladý dospelý“

Michelle Williams - "Môj týždeň s Marilyn"



NAJLEPŠÍ PODPOROVÝ AKTOR

Kenneth Branagh - „Môj týždeň s Marilyn“

Albert Brooks - „Cesta“

Nick Nolte - „Bojovník“

Patton Oswalt - „Mladý dospelý“

Christopher Plummer - „Začiatočníci“ = víťaz

Andy Serkis - „Vzostup planéty opíc“



NAJLEPŠÍ PODPOROVACÍ PRÍSTUP

Bérénice Bejo - umelec

Jessica Chastain - „Pomoc“

Melissa McCarthy - „Družičky“

Carey Mulligan - „Hanba“

Octavia Spencer - "The Help" = víťaz

Shailene Woodley - "Potomkovia"



NAJLEPŠÍ MLADÝ AKTOR / ACTRESS

Asa Butterfield - „Hugo“

Elle Fanning - „Super 8“

Thomas Horn - "Mimoriadne hlasné a neuveriteľne blízko" = víťaz

Ezra Miller - „Musíme hovoriť o Kevinovi“

Saoirse Ronan - "Hanna"

Shailene Woodley - "Potomkovia"



NAJLEPŠIE AKTUÁLNE ZOSTAVENIE

"Umelec"

"Družičky"

"Potomkovia"

"Pomoc" = víťaz

"The Ides" The Ides of March "



NAJLEPŠÍ RIADITEĽ

Stephen Daldry - „Mimoriadne hlasné a neuveriteľne blízko“

Michel Hazanavicius - "The Artist" = víťaz

Alexander Payne - „Potomkovia“

Nicolas Winding Refn - "Drive"

Martin Scorsese - "Hugo"

Steven Spielberg - „vojnový kôň“



NAJLEPŠÍ ORIGINÁLNY OBRAZOVKA

"The Artist" - Michel Hazanavicius

"50/50" - Will Reiser

"Polnoci v Paríži" - Woody Allen = víťaz

"Win Win" - scenár Toma McCarthyho, príbeh Toma McCarthyho a Joe Tiboniho

„Young Adult“ - Diablo Cody



NAJLEPŠÍ PRIPOJENÝ OBRAZOVKA

"Potomkovia" - Alexander Payne a Nat Faxon a Jim Rash

„Extrémne nahlas a neuveriteľne blízko“ - Eric Roth

"Pomoc" - Tate Taylor

"Hugo" - John Logan

"Moneyball" - Steven Zaillian a Aaron Sorkin, Príbeh Stan Chervin = víťaz



NAJLEPŠÍ KINEMATOGRAFIA - TIE

"The Artist" - Guillaume Schiffman

"Drive" - ​​Newton Thomas Sigel

"Hugo" - Robert Richardson

„Strom života“ - Emmanuel Lubezki = víťaz

"Vojnový kôň" - Janusz Kaminski = víťaz



NAJLEPŠIA UMELECKÁ SMER

"The Artist" - produkčný dizajnér: Laurence Bennett, umelecký režisér: Gregory S. Hooper

"Harry Potter a Relikvie smrti 2" - produkčný návrhár: Stuart Craig, scénograf: Stephenie McMillan

"Hugo" - produkčný dizajnér: Dante Ferretti, natierač: Francesca Lo Schiavo = víťaz

"The Tree of Life" - produkčný dizajnér: Jack Fisk, umelecký riaditeľ: David Crank

"War Horse" - produkčný dizajnér: Rick Carter, scénograf: Lee Sandales



NAJLEPŠIE ÚPRAVY

"The Artist" - Michel Hazanavicius a Anne-Sophie Bion

„Drive“ - Matthew Newman

"Dievča s tetovaním draka" - Kirk Baxter a Angus Wall = víťaz

"Hugo" - Thelma Schoonmaker

"Vojnový kôň" - Michael Kahn



NAJLEPŠÍ DIZAJN NÁKLADOV

"The Artist" - Mark Bridges = víťaz

"Pomoc" - Sharen Davis

"Hugo" - Sandy Powell

"Jane Eyre" - Michael O'Connor

"Môj týždeň s Marilyn" - Jill Taylor



NAJLEPŠÍ MAKEUP

"Albert Nobbs"

„Harry Potter a časť 2 svätých svätých“ = víťaz

"The Iron Lady"

„J. Edgar“

"Môj týždeň s Marilyn"



NAJLEPŠÍ VIZUÁLNE ÚČINKY

„Harry Potter a 2. časť svätých svätých“

"Hugo"

"Vzostup planéty opíc" = víťaz

„Super 8“

"Strom života"



NAJLEPŠIE ZVUK

„Harry Potter a časť 2 svätých svätých“ = víťaz

"Hugo"

„Super 8“

"Strom života"

"Bojový kôň"



NAJLEPŠIE ZVIERATÁ FUNKCIA

"The Adventures of Tintin"

"Arthur Vianoce"

„Kung Fu Panda 2“

"Kocúr v čižmách"

"Rango" = víťaz



NAJLEPŠÍ AKČNÝ FILM

"Drive" = víťaz

"Rýchla päťka"

"Hanna"

"Úsvit planéty opíc"

„Super 8“



NAJLEPŠIA KOMEDIA

"Družičky" = víťaz

"Šialená hlúpa láska"

"Hrozní šéfovia"

"Polnoci v Paríži"

"Muppets"



NAJLEPŠÍ ZAHRANIČNÝ JAZYKOVÝ FILM

"In Darkness"

"Le Havre"

"Separácia" = víťaz

"Pokožka, v ktorej žijem"

"Kam teraz ideme?"



NAJLEPŠIE DOKUMENTÁRNE FUNKCIE

"Buck"

"Jaskyňa zabudnutých snov"

"George Harrison: Život v materiálnom svete" = víťaz

„Page One: Inside the New York Times“

„Project Nim“

"Neporazený"



NAJLEPŠIA PIESEŇ

"Hello Hello" - účinkujú Elton John a Lady Gaga / napísali Elton John a Bernie Taupin - Gnomeo & Juliet

"Život je šťastná pieseň" - vystúpili Jason Segel, Amy Adams a Walter / autor Bret McKenzie - The Muppets = víťaz

"The Living Proof" - v podaní Mary J. Blige / napísaná Mary J. Blige, Thomas Newman a Harvey Mason, Jr. - The Help

"Man or Muppet" - vystúpili Jason Segel a Walter / autor Bret McKenzie - The Muppets

"Pictures in My Head" - účinkujú Kermit a Muppets / autor Jeannie Lurie, Aris Archontis a Chen Neeman - The Muppets



NAJLEPŠÍ SCORE

"The Artist" - Ludovic Bource = víťaz

"Drive" - ​​Cliff Martinez

"Dievča s tetovaním draka" - Trent Reznor & Atticus Ross

"Hugo" - Howard Shore

"Vojnový kôň" - John Williams

Video Návody: Radio_Head Awards 2010 - reportáž uhlik.sk (Jún 2024).