Olympijské hry v Bejingu - futbal žien 2008
Začína sa olympijský futbal 2008.

Počet tímov na olympijskom ženskom futbalovom turnaji sa zvýšil na 12 pre tieto olympijské hry v Bejingu. Hry v súťaži žien sa budú hrať od 6. do 21. augusta so štyrmi skupinami po štyroch tímoch. V každej skupine postupujú prvé dva tímy do vyraďovacích etáp, až kým nezíska víťaz.

Dva dni pred oficiálnym otvorením olympijských hier 2008 sa začal futbalový turnaj. Udalosť žien sa odštartovala v utorok a podujatie mužov sa konalo dnes. V súťaži žien sa na turnaji konala Čína, ktorá v úvodnom zápase oslavovala 2-1 víťazstva nad Švédskom. Xu Yuan dal Číne ahea skôr, ako sa Lotta Schelin vyrovnala so Švédskom. Han Duan's skóroval víťaza v 72. minúte za jej 101. medzinárodný cieľ a postaviť Čínu pred ich skupinu.

Majster sveta Nemecko odohralo svoj prvý zápas proti Brazílii, tímu, ktorý minulú sezónu porazili 2-0 vo vzrušujúcej hre, aby vyhral svetový pohár. Tentoraz zápas nezodpovedal očakávaniam a priniesol remízu 0-0.

Medzitým šok dňa prišiel, keď Nórsko porazilo obhajcov olympijských majstrov USA. Laursen Kaurin a Melissa Wiik strelili góly v priebehu prvých štyroch minút a hra po tom už nepriniesla žiadne góly. Gól spoločnosti Kaurin za menej ako 2 minúty prekonal rekord v najrýchlejšom góle na turnaji ženských olympijských hier vo futbale.

V ostatných hrách Kanada porazila Argentínu 2: 1, Severná Kórea porazila Nigériu 1: 0 a Japonsko vyťažilo 2: 2 s Novým Zélandom.