Finále finále Ligy majstrov UEFA

Liga majstrov UEFA - štvrťročné finále Výsledky 8. - 8. apríla 2008

Barcelona 1 FC Shalke 0

Barcelona vyhrá celkovo 2-0.

Tím Barcelona si v 43. minúte rezervoval svoje miesto v semifinále Champions League s cieľom z Toure Yaya. Schalke hral veľmi dobre a boli nešťastné, že sa z zápasu nedostali viac. Toto nie je stará Barcelona, ​​napriek tomu, že dosiahli semifinále, nebolo to ani zďaleka presvedčivé víťazstvo. Vyzerali nesúvisle medzi dvoma nohami medzi zvesťami, že tábor má problémy.

Zarezervoval si ubytovanie v Puyol po 64 minútach.

Manchester United ich čaká v semifinále, a hoci Barcelona ešte v súťaži Nou Camp nepristúpila, budú mať pred sebou obrovskú úlohu, aby tento rekord zostali nedotknuté.

Manchester United 1 Roma 0

Manchester United vyhral celkovo 3-0.

Alex Ferguson urobil niekoľko zmien pre domácu nohu, odpočinku mnohých dôležitých hráčov pre Premier League run - in, presvedčený, že vedenie 2-0 z prvej nohy bude stačiť na ich prekonanie.

Ukázalo sa, že táto hazardná hra bola správna, keď v 70. minúte, keď Hargreaves pracoval priemyselne po pravom krídle, odcentroval Carlos Tevez po križovatke od vedľajšej čiary, aby sa Tevez vyriešil.

Hráč tímu De Rossi v 29. minúte vyrazil penaltu za kopačku Talianskej republiky a bezmocne sa mu podarilo dostať späť do zápasu. O výsledku sa zriedka pochybovalo, keďže Spojené z väčšej časti dominovali. Tréner pre rómske hlavy Luciano Spalletti bude ľutovať, že hru nedostane na oslabenú stranu United.

Liverpool 4 Arsenal 2

Liverpool vyhral celkovo 5-3.

Tím Manager Rafa Benetez začal s formáciou 4-4-2. Liverpool sa na prvý pohľad zdal veľmi neistý, keď Arsenal šiel dopredu a dominoval prvých 15 minút. Tím Arsenal skóroval prvý v 13. minúte gólom tímu Diaby a boli položené otázky týkajúce sa taktiky tímu Rafa Benitez.

Vyzeralo to, že strana Arsenalu ľahko prebehla v strede poľa. Liverpool nevytvoril vôbec žiadnu šancu, kým hlavička Sami Hyypia neprišla do ekvalizéra v 30. minúte.

Zrazu začali veriť, že môžu vyhrať, a Liverpool začal tlačiť na Arsenala, ktorý sa zdalo, že dôvera utekala, keď sa domáci dav dostal za červenú. Všetky myšlienky zápasu zasadacej miestnosti v Anfielde upadli na vedľajšiu koľaj a ukázalo sa, že to je presvedčivý výkon.

Fernando Torres strelil gól tímu Liverpool znovu v 69. minúte.

Adebayor vyrovnal 84: 2 na 84 minút proti priebehu hry.
Všetky nádeje na oživenie boli okamžite prerušené po tom, ako bol Ryan Babel vyhodený do pokutového územia hneď potom. Gerrard skóroval z pokutového územia. Opakovania neskôr ukázali, že išlo o rozhodnutie 50/50 a manažér Arsenalu Arsene Wenger nebol v neskorších rozhovoroch spokojný.

Ryan Babel zvíťazil po vynikajúcom sólovom behu tesne pred záverečným hvizdom. Čaká sa semifinále proti Chelsea.

Chelsea 2 Fenerbahce 0

Chelsea vyhrala na agregáte 3-2.

Góly Michaela Ballacka v 4. minúte a Franka Lamparda 3 minúty pred plným úväzkom zvrátili prvú výhodu na nohách z tureckej strany Fenerbahce, aby Chelsea dosiahla svoj štvrtý finále Ligy majstrov za 4 roky. Fenerbahce odohral v prvom štvrťfinále odvážny boj, ale nemal to byť. Fanúšikovia Chelsea neboli úplne presvedčení, ale ich víťazstvo zabezpečí, že v tomto roku bude v konečnom zápase Ligy majstrov určite jeden tím anglickej Premier League.

Bude to tím Liverpool alebo Chelsea? Bude to Manchester United alebo sa po návrate do fitnesu svetového hráča roka Lionel Messi postará o to, aby Barcelona pokročila do finále v Moskve?