Olympijské športy - jazdecké
drezúra

Drezúra je balet sveta koní. Ako už názov napovedá, tento aspekt jazdy na koni sa veľmi podobá vzhľadu, pričom kôň a jazdec sa posudzujú podľa konkrétnych vopred určených pohybov, ktoré vykonávajú v rôznych častiach arény; známky sa tiež udeľujú za celkový výkon koňa a jazdca počas celej rutiny. Súťažiaci sa zúčastňujú na najťažších medzinárodných jazdeckých testoch - Grand Prix a Grand Prix Special, tímy s najvyšším skóre, ktoré získali medaily. Najlepší strelci postupujú do individuálnej súťaže Grand Prix Freestyle, kde môžu súťažiaci získať jednotlivé medaile.

všestrannosť

Udalosť možno vidieť ako triatlon koňského sveta; zahŕňa drezúrne, bežecké a skákacie súťaže. Tí, ktorí sa zúčastnia podujatia, nemusia byť takí dobrí v jednotlivých odboroch ako ich kolegovia, ktorí sa špecializujú výlučne na drezúru alebo skákanie, ale budú vynikajúcimi všestrannými hráčmi. Jazdci dostávajú body za každú časť súťaže a medaily dostanú k tým najlepším celkovým skóre.

Veľká Británia má bohatú zbierku medailí z olympijských súťaží. Na olympijských hrách v Pekingu v roku 2008 vyhrala Kristina Cook bronz na individuálnej akcii Miners Frolic. V rovnakých hrách získala Veľká Británia v tíme Bronzový tím. V Aténach v roku 2004 získal Leslie Law zlatú medailu jednotlivcov za jednotlivé udalosti. V Mníchove v roku 1972 sa v tíme víťazov zlata zúčastnil kapitán Mark Phillips, ktorý sa nasledujúci rok oženil s princeznou Annou. Horlivá jazdkyňa, princezná Anne bola členom jazdeckého tímu, ktorý súťažil na olympijských hrách v Montreale v roku 1976.

skákanie

Ak ste boli vychovaný vo Veľkej Británii, pravdepodobne poznáte túto udalosť ako Showjumping. Zahŕňa skákanie koní a jazdcov v plote; kurzy zahŕňajú vodné skoky a skoky rôznych výšok a šíriek. Súťažiaci môžu byť potrestaní, ak kôň odmietne preskočiť plot, udrieť za ploty a za zraziť ohrady; stratia tiež body, ak to trvá dlhšie, ako je štandardný čas stanovený pre kurz. Skákanie vzniklo v Anglicku v 18. storočí, keď zavedenie plotov a iných pozemných hraníc znamenalo, že lovci už nemohli počítať s prenasledovaním lomu cez otvorenú krajinu; Výcvik koní a jazdcov na skok sa ukázal ako spôsob, ako sa vysporiadať s týmito prekážkami a zároveň pokračovať rýchlym tempom.