LPGA Golf Open
Tento minulý víkend pomohla spoločnosť LPGA svojmu otvorenému golfovému turnaji na golfovom ihrisku Pine Needles v Južnej Karolíne. Bolo to zaujímavé sledovať turnaje, keď hráči pracovali na tom, aby porazili kurz a vyhral. Pre mnohých to bol zápas, keď našli ťažkosti a spadli späť z batohu ako Kerrie Webb a Annika Sorestam. Čakal som, že budú mať nízke skóre. Dokonca zistila, že sa Michelle Wie opäť stiahla pre zranené zápästie. Táto mladá dievčina potrebuje oddýchnuť zápästie a vrátiť ju späť na úroveň turnaja. Je skvelá na pozeranie, ale keď je v bolesti, nezaručuje dobré skóre.

Toto bolo po prvýkrát, čo sa na golfovom turnaji žien žien v roku 2007 uskutočnila nerozhodná väzba medzi 24 americkými a kórejskými ženami. Zdá sa, že na mnohých ženských turnajoch bol nízky počet golfistiek. Amerika získava stále viac mladších golfistov, ktorí sa dostávajú na turnaje. Najmladším Američanom, ktorému bolo kedy bolo dvanásť, bol Alexis Thompson, ktorý sa kvalifikoval na Open. Do súťaže sa zapojila aj sedemnásťročná Mina Harigae, ktorá vyhrala udalosť U. S. Amateur Public Links. Ukázalo sa, že 7 z 10 hráčov malo minulý rok v tíme U. S. Solheim Cup menej ako 30 rokov.

Víťazom tohto veľkého podujatia bola Cristie Kerr a záverečné kolo dokázalo, že môže zvíťaziť. Bola proti Lorene Ochoa z Mexika, ktorá je na zozname ženských hráčov golfu číslo jedna. Lorena mala problémy s poslednými dierami tým, že udrel do drsného a piesku, zatiaľ čo Christie robila spojky s putami, ale 18-noha birdie putt na Hole 14 bola tá, ktorá ju postavila do čela. Jej uvedenie bolo úžasné sledovať.

Christie Kerr je dobrým priateľom Morgan Pressel, ktorý bol najmladším hráčom, ktorý vyhral hlavnú majstrovskú udalosť vo veku 18 rokov. Jej víťazstvo bolo na majstrovstvách Kraft Nabisco a prvý Američan, ktorý vyhral významnú udalosť od roku 1999. Títo dvaja priatelia žijú na Floride. a obaja prišli na LPGA priamo zo strednej školy. Kerr vyšiel pred desiatimi rokmi, keď to nebolo populárne. Teraz máme mnoho ďalších tínedžerov, ktorí sa do hry zapojili a stali sa vynikajúcimi golfistami. Turné pre ženy môže využiť týchto svetlých a talentovaných golfistov, pretože pomáha hre a robí sledovanie turnaja oveľa zábavnejším.

Toto víťazstvo Christie Kerrovej bolo prvýkrát, keď Američania od roku 2000 získali viac veľkých spoločností v jednom roku. S toľkými svetovými golfovými hráčmi, ktoré sa pripájajú k LPGA, sú americkí golfisti pripravení urobiť všetko pre to, aby znovu vyhrávali. Gratulujeme Christie Kerrovej k jej víťazstvu a prajeme jej veľa šťastia v nadchádzajúcich udalostiach. Vždy pekné vidieť nové tváre vo víťaznom kruhu a želáme im veľa úspechov v budúcich udalostiach.

Moja ebook „Golf je navždy“ je teraz k dispozícii. Navštívte túto webovú stránku a zistite, o čo ide a ako si objednať kópiu.

Video Návody: 2019 U.S. Women's Open: Final Round Broadcast (Marec 2024).